Prażmów z pożyczką na kanalizację

0
1070

Prażmowski magistrat planuje dużą rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Roboty mają ruszyć już wkrótce.

Pod koniec kwietnia władze gminy poinformowały o pozyskaniu dużej puli środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach niskooprocentowanej pożyczki Prażmów otrzyma 15 milionów złotych. Dodatkowo jedna trzecia tej kwoty, a więc 5 mln złotych, zostanie umorzona. Wójt Jan Adam Dąbek przekazał, że dzięki pożyczce uda się zrealizować ważną dla mieszkańców inwestycję – budowę kolejnych fragmentów sieci kanalizacyjnej.

Projekt jest ambitny. Zakłada modernizację przepompowni ścieków znajdującej się w rejonie szkoły w Uwielinach. Od odnowionej przepompowni do skrzyżowania ulic Słonecznej i Górnej w Krupiej Wólce poprowadzony zostanie rurociąg. W planie jest również budowa kanałów grawitacyjnych w ul. Głównej i Kasztanowej w Krupiej Wólce, oraz w ul. Głównej i Parkowej w Ustanowie. Z kolei w Kędzierówce ma powstać nowa przepompownia. Tu gmina planuje również budowę kanałów w ul. Kościelnej i Brzozowej Polany, a także w ulicach przyległych do ul. Spacerowej.

W pierwszej kolejności władze gminy chcą wykonać magistralę biegnącą w ciągu dróg powiatowych. Ma to umożliwić szybsze „uwolnienie” dróg, dzięki czemu starostwo będzie mogło wcześniej rozpocząć ich remonty.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 20 milionów złotych. Jak zapowiada wójt gminy, prace powinny ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Czytaj także: Uwaga na fałszywe telefony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię