Pożar kolejnego lokum bezdomnych

0
118

Pożar zniszczył schronienie zbudowane przez bezdomnych na działce sąsiadującej z cmentarzem komunalnym w Piasecznie.

O bałaganie na terenie nieruchomości sąsiadującej z nekropolią, w tym o lokum zbudowanym przez osoby bezdomne pisaliśmy dwukrotnie, pierwszy raz w artykule „Cmentarz z widokiem na śmietnisko”. W ostatnim numerze powróciliśmy do tematu, ponieważ mimo naszej interwencji pod koniec listopada sytuacja nie uległa znaczącej poprawie. W czwartek 23 stycznia przed południem straż pożarna otrzymała informację o pożarze konstrukcji zbudowanej obok cmentarza.

– Na miejsce udały się cztery jednostki straży pożarnej – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. – Nikomu nic się nie stało, kiedy przybyliśmy na miejsce żadnych osób już nie było na miejscu.

Przyczyną pożaru mogło być przypadkowe zaprószenie ognia lub podpalenie.

Jak poinformował nas komendant straży miejskiej Mariusz Łodyga, strażnicy po naszej listopadowej interwencji skontrolowali wskazane miejsce, by sprawdzić czy przebywające w tym miejscu osoby nie potrzebują pomocy.

Do właściciela nieruchomości, na której znajdowała się konstrukcja oraz mnóstwo śmieci zostało zaś wysłane pismo wzywające do uprzątnięcia terenu. Na razie informacji zwrotnej jeszcze nie ma.