Posprzątali AMO

290

W niedzielę wędkarze z Piaseczna zebrali 150 worków śmieci z dna zalewu na Górkach Szymona. Zapowiadają, że teraz będą spotykać się cyklicznie.

Wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego Koła nr 17 w Piasecznie zorganizowali sprzątanie zalewu.

W zalewie aktualnie nie ma wody. Został opróżniony, aby go oczyścić, czego nie czyniono od kilkunastu lat. Duże ryby przetransportowano do jednego ze stawów w Żabieńcu, po drugiej stronie Jeziorki. Małe natomiast zostały wypuszczone do rzeki.

Wędkarze skorzystali z okazji i zorganizowali wielkie sprzątanie. Zapewnili worki i rękawiczki. Pozostawione nad brzegiem worki sprzątnie gmina.
– Był smalec własnej roboty i ogórki, później gorąca zupa, kiełbaski z ogniska, a na koniec domowe ciasta, oczywiście także kawa i herbata – mówi nam Sebastian Brzozowski, jeden z wędkarzy.

W akcję sprzątania włączył się także Piotr Kandyba, lokalny polityk, radny sejmiku mazowieckiego.

– Wielkie brawa dla Polskiego Związku Wędkarskiego Koło w Piasecznie za akcję sprzątania zalewu AMO – napisał Kandyba na swoim profilu na Facebooku. – Świetnie zorganizowana akcja, integracja na całego… wspólna praca, rozmowy i pieczenie kiełbasek.

Wędkarze zebrali 150 worków śmieci, znaleźli m.in. opony, a nawet znak drogowy. Ponieważ akcja sprzątania zalewu okazała się niezwykle udana, przyszło wiele osób, a efekt jest zdecydowanie widoczny, wędkarze z PZW w Piasecznie zapowiadają, że będą podobne akcje organizować częściej.