Policyjny pies odnalazł mężczyznę błąkającego się przez dwa dni po lesie

0
576

Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę, który przez dwa dni błąkał się po lasach chojnowskich. 

Ciężko chory 37-letni mężczyzna, niezdolny do samodzielnego funkcjonowania, przez niemal dwie doby błąkał się po lesie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

– Jeden z patroli zaangażowanych w poszukiwania w składzie st. sierż. Wioletta Domagała z posterunku policji w Zalesiu Górnym i post. Sebastian Lusawa odnaleźli część garderoby zaginionego. Wówczas decyzją oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, do działań poszukiwawczych włączony został mł.asp. Piotr Majewski wraz z „Juniorem”, psem do zadań patrolowo-tropiących – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z KPP Piaseczno. „Junior” natychmiast podjął trop. Po przebyciu kilku kilometrów w trudno dostępnym terenie leśnym, odnaleziono zaginionego mężczyznę. Wezwana na miejsce karetka pogotowia ratunkowego zabrała 37-latka do jednego ze szpitali.

Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę, który przez dwa dni błąkał się po lasach chojnowskich. 
fot. KPP Piaseczno

„Junior” służbę w wydziale wywiadowczo-patrolowym pełni już od pięciu lat. Jest wyróżniającym się „funkcjonariuszem”. W 2018 roku podczas stołecznego finału Kynologicznych Mistrzostw Policji wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Piotrem Majewskim zajął I miejsce.

Czytaj także: Przy oczyszczaniu rowu znaleziono zwłoki mężczyzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię