Początki mogą być trudne

0
674

Od początku października zmienia się firma odbierająca śmieci z najgęściej zamieszkałego terenu gminy. W pierwszych dniach należy się więc liczyć z pewnymi opóźnieniami.

Gminna spółka komunalna PUK Piaseczno wygrała ostatecznie przetarg na obsługę również trzeciego sektora gminy, czyli terenu obejmującego obszar miasta do torów kolejowych oraz Józefosław i Julianów. Umowa została podpisana i tym samym zgodnie z przewidywaniami PUK Piaseczno od 1 października będzie odbierać odpady z terenu całej gminy Piaseczno. Prezes gminnej spółki prosi o wyrozumiałość w przypadku drobnych problemów z odbiorami na samym początku.

– Wszystko zależy od tego, jak szybko firma Lekaro przekaże nam klucze do altan – mówi Grzegorz Tkaczyk. – W miarę możliwości będziemy prosić o pomoc również administratorów osiedli.

Mowa bowiem o najgęściej zaludnionym obszarze gminy, gdzie dominuje zabudowa wielorodzinna. Nowa firma i obsługujący teren pracownicy muszą zapoznać się chociażby z lokalizacją altan na poszczególnych osiedlach, odebrać klucze czy kody do wjazdu na zamknięte osiedla.

– Nawet przy bardzo dobrej woli obu firm (Lekaro i Puk Piaseczno – dop. redakcji) należy brać pod uwagę pewne zaburzenia harmonogramu odbiorów na samym początku października – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz. Planowane są też niewielkie zmiany harmonogramu. PUK Piaseczno ma je przedstawić w najbliższych dniach.