Strażacy rozdają maseczki

0
1823

W sobotę 4 kwietnia od godziny 10 do 13 strażacy z OSP rozdawali maseczki ochronne mieszkańcom gminy.

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku kupiła gmina. W sumie będzie ich 20 tysięcy.

– Na razie przyjechała połowa, na pozostałe czekamy – wyjaśnia Hanna Kułakowska-Michalak, zastępca burmistrza Piaseczna. – W sobotę chcemy rozdać dwa tysiące, głównie osobom starszym. Oczywiście powinny je dostać osoby, które jeszcze nie mają swoich maseczek.

Strażacy z OSP wręczali maseczki w godzinach10-13 w popularnych lokalizacjach przy sklepach i aptekach. Do każdej maseczki dołączona jest, przygotowana przez urząd gminy, ulotka informująca jak skutecznie ją zdezynfekować, aby pełniła swoją rolę wielokrotnie.

W piątek 3 kwietnia pierwsze 800 maseczek ochronnych zostało osobom odwiedzającym targowisko miejskie, zarówno kupującym jak i sprzedającym.

– Będziemy analizowali sytuację na bieżąco i decydowali do jakich grup powinny trafić pozostałe maseczki – mówi Łukasz Wyleziński, dyrektor biura promocji i kultury w gminie Piaseczno. – Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, szyjących maseczki u siebie w domach, maseczki wielokrotnego użytku otrzymali już wcześniej pracownicy szpitala św. Anny w Piasecznie, piaseczyński ZOZ, strażacy i policjanci.