Nocny rajd na podwójnym gazie

0
1774

Pijany kierowca wbił się w mur Kolejki Wąskotorowej na ul. Nadarzyńskiej. Wszystko wskazuje na to, że po drodze dokonał też innych zniszczeń.

Jak informuje policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o godzinie 4:50 w niedzielę 4 sierpnia.  Uszkodzenie spowodował pijany kierowca prowadzący busa.

– Kierowca został zatrzymany – informuje rzecznik piaseczyńskiej policji nadkom. Jarosław Sawicki. – 25-letni obywatel Ukrainy w momencie zdarzenia był pijany. Nie został jeszcze przesłuchany.

Z relacji świadków wynika, że stan upojenia alkoholowego kierowcy był poważny, a w busie byli też pasażerowie. Odkryte przez jednego z mieszkańców na ul. Nadarzyńskiej niedaleko Biedronki poprzewracane słupki chodnikowe są najprawdopodobniej dziełem tego samego kierowcy.

– Wstępnie łączymy oba zdarzenia – przyznaje Sawicki.

Pozostawione na drodze znaki wskazują na to, że po uderzeniu w mur kierowca jeszcze zdołał się wycofać i kawałek dalej ponownie zjechał na chodnik i zniszczył siatkę w sąsiedztwie rozbudowy należącego do starostwa budynku. Rajd zakończył się kilkadziesiąt metrów dalej. Najprawdopodobniej zniszczony samochód odmówił już posłuszeństwa.

Mur, który został rozbity, podobnie jak pozostałe zabudowania kolejki, podlega ochronie konserwatorskiej. Na szczęście nikt postronny nie ucierpiał.