Korki murowane

0
1011

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Starochylickiej i Sielskiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na wszystkich okolicznych drogach.

Powiatowa inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch na skrzyżowaniu. Niestety zanim to nastąpi kierowców czekają utrudnienia. Od 4 czerwca ma być zamknięty wylot ul. Sielskiej w ul. Starochylicką. W związku z tym, że ul. Sielską sporo kierowców omija korki na obwodnicy Piaseczna, ruch na tym skrzyżowaniu jest intensywny, zwłaszcza rano i po południu.  Sporo kierowców porusza się również ul. Starochylicką na trasie Konstancin-Jeziorna – Piaseczno, szczególnie odkąd przebudowano skrzyżowanie ul. Chyliczkowskiej z ul. Armii Krajowej. Odcinek drogi powiatowej przy skrzyżowaniu z ul. Sielską zostanie zwężony do jednego pasa i ruch będzie się odbywał wahadłowo. Zamknięty wjazd w ul. Sielską można ominąć ul. Polną. Pamiętać jednak należy, że to niewielka, częściowo gruntowa droga, w związku z tym część kierowców wybierze prawdopodobnie alternatywne połączenia zarówno na trasie do Żabieńca jak i Piaseczna.

– Organizacja ruchu będzie się zmieniała w czasie w miarę postępu robót – informuje starosta Ksawery Gut. – Utrudnienia powinny potrwać około sześciu tygodni.

Zgodnie z umową wykonawca ma czas na zrealizowanie zadania do końca lipca. Za wybudowanie ronda powiat zapłaci blisko 800 tys. złotych.