Parking kosztem drzew?

0
1774

Mieszkańców intrygują prace budowlane prowadzone na terenie jednostki policyjnej przy ul. Puławskiej. Zwłaszcza, że w ramach przygotowywania terenu zniknęło co najmniej kilkanaście drzew.

Teren Oddziału Prewencji Policji w Warszawie zlokalizowany jest przy ul. Puławskiej w Piasecznie. Stojący w korkach kierowcy mają więc ostatnio okazje obserwować prace budowlane na tym terenie.

– Tam chyba coś wyburzono, bo nagle teren stał się pusty i w tle widać jakąś starą zabudowę – zauważyła jedna z naszych czytelniczek. Rzut oka na mapy Google pozwala zauważyć, że z krajobrazu zniknęły przede wszystkim samochody i… szpaler drzew. Dotychczas w tym miejscu funkcjonował parking. Jednak nieutwardzona nawierzchnia pozostawiała sporo do życzenia, zwłaszcza w przypadku opadów deszczu czy śniegu. Obecnie teren jest porządkowany i przygotowywany pod inwestycję. Okazuje się, że w tym miejscu nadal ma funkcjonować parking, tylko odpowiednio przygotowany. Z odwodnieniem, oświetleniem, wyznaczeniem miejsc postojowych dla samochodów, motocykli i rowerów. W sumie do zagospodarowania jest 6900m2 powierzchni.

Tak to miejsce wyglądało jeszcze niedawno.
Fot. Google Maps

Cała inwestycja obejmuje także inne obszary na terenie jednostki. Wykonawca ma za zadanie przebudować również główny wjazd, wykonać nową nawierzchnię i odwodnienia placu apelowego, kanalizację teletechniczną dla wszystkich budynków oraz wybudować wiatę parkingową wraz z oświetleniem dla 206 pojazdów służbowych. Zadanie to nie jest tanie. Wyłoniona w przetargu firma otrzyma za nie 24,4 mln zł.

Czy jednak do budowy parkingu konieczna była wycinka tak licznych drzew i czy w ogóle brano pod uwagę realizację tego przedsięwzięcia z zachowaniem przynajmniej części istniejących drzew? Do zamknięcia wydania Komenda Stołeczna Policji nie zdążyła nam odpowiedzieć na to pytanie. Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Gminy w Piasecznie, gdzie składane były wnioski o wycinkę drzew, część zgód już wydano, a część wniosków jest nadal procedowana.

Czytaj również: Parking do końca roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię