Pałac ślubów już jesienią?

0
292

Przebudowa zabytkowej willi Kamilin powinna się zakończyć wraz z wakacjami. Zaplanowano tu między innymi Pałac Ślubów.

 

Trwająca od roku renowacja zabytkowej willi przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie powinna zmierzać już ku końcowi. Wykonawcy  zostały dwa miesiące na zakończenie prac budowlanych, a do połowy października powinien uzyskać wszystkie niezbędne do użytkowania nieruchomości dokumenty. Patrząc jednak na zaawansowanie prac, można mieć co do tego wątpliwości.

– Nikt nie zwracał się z prośbą o zmianę jakichkolwiek zapisów, więc na razie obowiązują terminy z umowy – informuje nas Kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów Andrzej Trębicki.

Oprócz przebudowy i remontu wybudowanego w 1922 r. w stylu neoklasycystycznym budynku, zadaniem wykonawcy jest również zagospodarowanie terenu. Włodarze gminy chcą bowiem włączyć willę Kamilin do obszaru Parku Zdrojowego. Jej ogród będzie stanowił jedno z wejść do parku, w związku z czym mają tu powstać alejki z ławkami i latarniami, które będą współgrały z zagospodarowaniem parku. Wykonawca ma również wyremontować zabytkowe ogrodzenie.

W remontowanym budynku, który jak wiele konstancińskich stuletnich willi łączył w sobie elementy murowane z drewnem i szkłem, niegdyś znajdowały się lokale komunalne. Samorząd zdecydował się przywrócić dawny blask willi stojącej przy jednej z reprezentacyjnych ulic uzdrowiska i uczynić go budynkiem użyteczności publicznej. W odrestaurowanej willi Kamilin znajdzie się Pałac Ślubów, sala wystawiennicza i punkt informacji turystycznej. Inwestycja ma kosztować budżet gminy 4,5 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię