Od młodych dla wszystkich

0
570

W pochmurny, zimny listopadowy dzień przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy postanowili tchnąć trochę kolorów i pozytywnych treści.

W poniedziałkowy ranek 25 listopada w kilku miejscach na terenie Piaseczna przechodnie zatrzymywali się i z zainteresowaniem zerkali pod nogi. Powodem były cytaty, sentencje i powiedzenia wymalowane kolorową farbą na chodnikowych kostkach i płytach. Za te pozytywne przekazy odpowiada piaseczyńska młodzież. Happening to jedna z inicjatyw Młodzieżowej Rady Gminy. Celem projektu było oryginalne zaaranżowanie chodników oraz poprawienie samopoczucia poruszającym się po mieście przechodniom. Młodzież samodzielnie wybrała treść napisów i miejsca, przygotowała szablony oraz wykonała napisy. Przedsięwzięcie sfinansowała Gmina.

Street art został ciepło przyjęty przez mieszkańców. Przechodnie z zainteresowaniem czytali napisy, które często wywoływały uśmiech na ich twarzach. Chętnie też je fotografowali i dzielili się tym pozytywnym „chodnikowym” przekazem ze znajomymi.

– Pomysł pojawił się już na początku naszej kadencji – wyjaśnia Młodzieżowa Rada Gminy.–  Chcieliśmy wnieść do miasta trochę koloru, zależało nam aby skłonić przechodniów do refleksji. Uzyskaliśmy od burmistrza zgodę i ogromne poparcie Biura Promocji. Jak na razie skończyliśmy pracę, jednak w przyszłości zamierzamy jeszcze użyć zakupionych farb, bo zostało ich całkiem sporo.