Nowy porządek przy dworcu

0
453

Zapowiadane przy dworcu PKP zmiany zostały już w większości zrealizowane. Gmina zmodernizowała parking, stworzyła perony autobusowe i wyznaczyła nowe przejście dla pieszych.

O planowanych zmianach organizacji ruchu w okolicach piaseczyńskiego dworca pisaliśmy pod koniec stycznia. Prace przy ul. Dworcowej trwają od kilkunastu dni. W pierwszej kolejności zmodernizowany został parking naprzeciw budynku dworca.

Odtworzono też chodnik po tej stronie jezdni i oddzielono go od parkingu nowymi nasadzeniami. Na parkingu wyznaczono też dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Kolejne dwa znajdują się przy jezdni. Potem pojawiły się platformy wydzielające dwa perony autobusowe.

Zgodnie z zapowiedzią wyznaczono też zatoczkę, w której można się zatrzymać, by wysadzić pasażera (Kiss&Ride).

Piesi dostali wreszcie komfortowe przejście. Pasy zostały namalowane przez całą szerokość zatoki oraz jezdni na wysokości zejścia z peronów.

W tym miejscu łamiąc przepisy i narażając swoje bezpieczeństwo przechodziła większość osób zmierzających w dół ul. Dworcowej.

Wyznaczono również postój dla taksówek.

Przy samej zatoce autobusowej samochody prywatne nie będą miały prawa parkować dalej niż na wysokości istniejącej wysepki na rogu ulic Dworcowej i Towarowej – mogą zjechać w ulicę Towarowa i tam zaparkować.

Jakiś czas temu został też przeniesiony paczkomat. Jak zapowiadał w styczniu wiceburmistrz Robert Widz, w jego dawnej lokalizacji miałaby powstać wiata przystankowa. Gmina planuje również uruchomić na przystanku system informacji pasażerskiej. Zakup monitorów, które będą pokazywały czas przyjazdu autobusów prawdopodobnie jeszcze chwilę potrwa, więc system nie zostanie uruchomiony wraz z nową organizacją ruchu. Prace modernizacyjne mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię