Nowe miejsce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Osoby z niepełnosprawnością mają dla siebie klub w centrum Piaseczna. Fundacja Z Nami Warto przy pomocy dorosłych osób z niepełnosprawnością, ich rodziców i przyjaciół, zaprezentowała w piątek wieczorem Klub Samodzielności i Aktywności.

Lokal przy Chyliczkowskiej 2 (w podwórzu) został wynajęty od prywatnego właściciela, wspólnymi siłami klubowiczów i ich przyjaciół wyremontowany, odmalowany i doposażony. Również osoby nie związane bezpośrednio z klubowiczami pomagały w doposażeniu (i dalej mogą pomóc). W trakcie uroczystości pan Andrzej przyniósł kuchenkę elektryczną. – Potrzebne nam takie miejsce, w którym osoby niepełnosprawne będąsię usamodzielniać. Klubowicze sami przygotowali dzisiejszy poczęstunek, ciasta dostaliśmy z cukierni OLSZA – mówi nam Sabina Wiśniewska z Fundacji Z Nami Warto. – Naszym celem jest, aby osoby z niepełnosprawnościąstworzyły klubokawiarnię, w której mogłyby pracować i spędzać wolny czas („Co dalej z pogotowiem?” PP nr 129). Klubu nie byłoby, gdyby nie wsparcie stowarzyszenia z Olsztyna, które pozyskało środki z PFRON.

Ale osoby niepełnosprawne potrzebują pomocy naszych lokalnych władz samorządowych. Na takąpomoc cały czas liczą.

Aktualnie najpilniejszą potrzebą Fundacji Z Nami Warto jest kupno samochodu, którym klubowicze mogliby jeździć bezpiecznie i komfortowo. Darowizny można wpłacać na numer w Reiffeisen Polbank 55 1750 0009 0000 0000 3663 4065 Wpisanie w tytule przelewu „darowizna na koszty realizacji celów statutowych” umożliwia darczyńcy odliczenie darowizny od podatku do wysokości 10% dochodu (firma) lub 8% dochodu (osoba fizyczna).

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama