Nowa willa w nowym roku

63

Renowacja zabytkowej willi Kamilin przedłuży się do końca roku.

Zgodnie z przewidywaniami, wykonawca przebudowy gminnego budynku przy ul. Piłsudskiego 42 poprosił gminę o przedłużenie terminu rozpoczętej przed rokiem renowacji. Zgodnie z planem prace powinny bowiem dobiegać już końca – obiekt miał być gotowy do połowy października. Jak informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk, na teren budowy weszli już podwykonawcy i zaczął się kolejny etap remontu.

– Roboty budowlane mają się zakończyć do końca października, a do końca grudnia wykonawca ma przekazać gminie komplet dokumentów dopuszczających obiekt do użytkowania – poinformował radnych 5 września burmistrz Jańczuk.

Pełniąca przez lata rolę budynku komunalnego willa z lat dwudziestych ma stać się jedną z wizytówek Konstancina-Jeziorny. W odnowionym budynku zaplanowano Pałac Ślubów, punkt informacji turystycznej i salę wystawienniczą. W ramach wartej 4,5 mln zł inwestycji ma również zostać zagospodarowany teren wokół budynku. Projekt zakłada bowiem, że ogród stanie się jednym z wejść do Parku Zdrojowego. Mieszkańcy będą z niego jednak korzystać dopiero w przyszłym roku.