Niewielkie zmiany

0
289

Nowe władze gminy Piaseczno ukonstytuowały się we wtorek wieczorem.

Podczas inauguracyjnej sesji kadencji 2018-2023, oprócz ślubowania nowo wybranych radnych, swoją obietnicę działania dla pożytku publicznego złożył przed również burmistrz Daniel Putkiewicz. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami poinformował o tym, że Hanna Kułakowska-Michalak będzie nadal pełnić funkcję wiceburmistrza. W związku z tym wiceburmistrz zrzekła się mandatu radnej. Jej miejsce zajmie następna osoba z listy KO w okręgu, czyli Maja Szwedzińska. Na razie Putkiewicz nie chce zdradzić, kto zostanie drugim wiceburmistrzem. Rozmowy w tej sprawie trwają. Tuż po wygranej w wyborach Putkiewicz powiedział nam, że planuje restrukturyzację urzędu, a kwestia podziału odpowiedzialności za poszczególne wydziały jest drugorzędna. Z pewnością jednak niebawem wskaże osobę, która zajmie się nadzorem nad pracami przynajmniej kilku wydziałów we wciąż rozrastającej się administracji gminy.

W trakcie pierwszej sesji nowej kadencji radni dokonali też wyboru prezydium rady. Radni zdecydowali, że przewodniczącym ponownie zostanie Piotr Obłoza, a jego zastępcy to nadal Magdalena Woźniak i Michał Rosa. Zza stołu prezydialnego zniknie więc na razie tylko ustępujący burmistrz Zdzisław Lis.

W gronie 23 radnych większość, bo aż 15 mandatów, należy do Koalicji Obywatelskiej. Dodatkowe trzy zdobyli kandydaci z listy Nasz Sport i Kultura – Wspólne Razem, ugrupowań współpracujących z KO. Pozostałe 5 mandatów zdobyli kandydaci PiS. Większość tego grona stanowią radni poprzedniej kadencji. Wśród „nowych twarzy” znalazł się między innymi były starosta Wojciech Ołdakowski, nieobecny na sesji inauguracyjnej. Większość w radzie gminy Piaseczno mają kobiety, pań radnych jest bowiem 13.