Maseczki jednak dla wszystkich

956

Burmistrz Konstancina-Jeziorny poinformował, że kupione przez gminę maseczki mają trafić do wszystkich mieszkańców. Pierwotnie mieli je otrzymać tylko seniorzy.

Temat zakupu przez gminę maseczek dla mieszkańców zmieniał się dość szybko w ciągu ostatnich dni. Najpierw radny Arkadiusz Głowacki poinformował w mediach społecznościowych, że burmistrz Kazimierz Jańczuk na propozycję przystąpienia do akcji ” Maseczki dla Polski” odpowiedział, że maseczki nie są za darmo tylko kosztują 5 zł  i gmina do tej akcji nie przystąpi. W sobotę 4 kwietnia Urząd Gminy poinformował, że maseczki zostały zakupione i trafią do seniorów. Ich przekazywanie miało nastąpić 7 kwietnia. W poniedziałek 7 kwietnia po południu komunikat został usunięty a gmina poinformowała, że maseczki trafią jednak do wszystkich mieszkańców.

– Decyzja o zakupie dodatkowych maseczek ochronnych, wielokrotnego użytku, została podyktowana troską o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy – czytamy w komunikacie. – Samorząd rozda aż 25 tys. sztuk. Dystrybucja maseczek do skrzynek pocztowych rozpocznie się niezwłocznie po ich otrzymaniu od producenta (w ciągu najbliższych 2 dni).

Maseczki, wraz z dokładną instrukcją ich użycia, będą dostarczane poprzez: sołtysów, zarządców i administratorów wspólnot mieszkaniowych oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową – w zabudowie wielorodzinnej oraz wolontariuszy, strażników miejskich, strażaków ochotników z OSP oraz pracowników konstancińskiego magistratu – w zabudowie  jednorodzinnej. Dystrybucja może potrwać kilka dni.

Władze gminy przypominają jednocześnie, że obowiązują obostrzenia związane z wychodzeniem z domu, który powinniśmy opuszczać wtedy, gdy to naprawdę konieczne.

Pamiętajmy też, że maseczki mają zastosowanie wyłącznie profilaktyczne. Używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy – apeluje magistrat.