Majówkowe zmiany w komunikacji

0
457

W weekend majowy autobusy linii 710, 724 i 742 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy i po nowej trasie. Od 1 maja zawieszone zostają też weekendowe i świąteczne kursy linii lokalnych. 

Od 1 maja w weekendy i święta zostaje zawieszone kursowanie konstancińskich linii lokalnych: L14, L15, L16, L21 i L42. Urząd Gminy tłumaczy to mniejszym zainteresowaniem pasażerów przejazdami.

-Obowiązujący w kraju stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował, że mieszkańcy gminy w znacznym stopniu ograniczyli korzystanie z komunikacji publicznej, a autobusy linii lokalnych w weekendy i święta były niemal puste – czytamy w komunikacie gminy. -Konieczne są też cięcia wydatków. W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa przewidywany jest znaczny spadek planowanych dochodów gminy. Zmiany te mają na celu zrównoważenie aktualnych i przyszłych wpływów i wydatków budżetu.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje z kolei o zmianie tras trzech linii: 710, 724 i 742. Od piątku (1 maja) do niedzieli (3 maja) warszawski Ursynów zostanie pozbawiony metra. Wszystko z powodu modernizacji systemu sterowania ruchem pociągów. W związku z tym sporo zmian czeka także pasażerów z Konstancina-Jeziorny. Autobusy linii 710, 724 i 742, które będą jeździć według specjalnych rozkładów jazdy na odcinkach:

710: Piaseczno (Kościelna) – … – Warszawska – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;

724: Piaseczno (Gerbera) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;

742: Góra Kalwaria (Rynek) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06.

Z kolei z ursynowskich Kabat kursować będzie autobus zastępczy Z-39 na trasie: Os. Kabaty 05 – al. KEN – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Andrutowa 04.Dla pozostałych linii: 1 i 3 maja będą obowiązywały świąteczne rozkłady jazdy, a 2 maja – sobotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię