Lżejszy tornister

0
511

Rada Rodziców z „Krauzówki” kupiła uczniom dodatkowe komplety podręczników do szkoły.   

Wprawdzie o temacie zbyt ciężkich tornistrów mówi się dużo, ale realnych działań zmierzających do rzeczywistej redukcji ciężaru uczniowskiego plecaka nie ma zbyt wiele. Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym podczas październikowego zebrania Rady Rodziców jednogłośnie zdecydowali, że zrealizują projekt „Lekki plecak”.

– Chcielibyśmy, żeby plecaki naszych dzieci były lżejsze, gdyż ważą dużo i niszczą młode kręgosłupy naszych pociech. Planujemy, by do każdego poziomu nauczania dokupić dodatkowy komplet podręczników (po jednym na ławkę), by dzieci nie musiały nosić książek do szkoły, a jedynie zeszyty i ćwiczenia. W ten sposób książki ucznia służyłyby do nauki w domu, a plecaki byłyby lżejsze – napisali na stronie internetowej. Pomysł błyskawicznie został zrealizowany. Z zebranych składek zostały zakupione podręczniki, pojemniki do przechowywania książek oraz walizki do ich transportu między salami.

– Było to kosztowne przedsięwzięcie, bo wydaliśmy 20 tys. złotych, ale podręczniki mają wystarczyć na trzy lata – mówi pani Małgorzata z RR. – W ramach wolontariatu rodzice i część uczniów oprawili w ostatni weekend wszystkie książki i już od tego tygodnia uczniowie będą mogli z nich korzystać.