Logo wybrane

68

Mieszkańcy Piaseczna wybrali logo dla swojej gminy. W głosowaniu wzięło udział 291 osób.

Bardziej popularny od samego głosowania był konkurs. Po jego ogłoszeniu 12 czerwca br. zakwalifikowało się 347 projektów z całej Polski. Powołana przez burmistrza komisja wybrała 3 projekty. Wszystkie znaki nawiązywały do herbu Piaseczna, różniły się jednak kolorystyką i kształtem.

Ostatecznie w internetowym oraz stacjonarnym głosowaniu na zwycięskie logo zagłosowało 155 osób.

– Zgodnie z zapisami regulaminu konkursowego skontaktujemy się z autorem zwycięskiej pracy, aby podpisać umowę na realizację księgi identyfikacji wizualnej Gminy Piaseczno, w oparciu o zwycięski projekt logo – informuje UMiG Piaseczno.

A jak o zwycięskim logo mówi jego autor?

– Genezą znaku był herb Piaseczna. Znak powstał w wyniku jego uproszczenia. Zostały zachowane wszystkie główne elementy herbu tj. baranek oraz trzy wzgórza. Tarcza również została poddana uproszczeniu, aby swoim wyglądem była komplementarna z resztą elementów. Sygnet składa się wyłącznie z linii. Kolor znaku został zaczerpnięty z herbu – informuje autor. – W historii Piaseczna wielokrotnie herb był przedstawiany w błędny sposób oraz nie zawsze poprawnie interpretowany jest główny bohater, czyli baran. Dzięki temu, że logo będzie czerpać elementy z herbu, istnieje szansa na lepsze utrwalenie pamięci o tym, z czym należy kojarzyć Piaseczno.

Logo i identyfikacja wizualna nie są oczywiście kwestią najważniejszą dla mieszkańców, mimo to wydaje się, że 291 głosów na 80 tysięcy mieszkańców to trochę mało.