L-ki wrócą do Konstancina

0
440

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Konstancin. Wiele wskazuje na to, że już od 1 marca na swoje trasy wrócą lokalne autobusy.

Od miesiąca pasażerowie konstancińskiej komunikacji borykają się z nie lada problemem.  Z ulic gminy zniknęły lokalne L-ki, a w ich miejsce uruchomiono jedną linię zastępczą Z14, która jednak nie obsługuje wszystkich tras i miejscowości. Taka sytuacja jest wynikiem zaskarżenia przetargu na obsługę linii lokalnych przez jednego z oferentów. Do postępowania przystąpiły trzy firmy: PKS Grodzisk Maz., PKS Tarnobrzeg oraz Przewóz Osób Dariusz Średnicki. Najkorzystniejszą ofertę złożył ten ostatni, jednak rozstrzygnięcie przetargu zaskarżyła tarnobrzeska spółka. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, co zablokowało możliwość podpisania umowy z nowym operatorem i w konsekwencji konieczność zawieszenia L-ek. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dziś skład orzekający KIO oddalił skargę PKS Tarnobrzeg, uznając ją za bezzasadną. Tym samym gmina i ZTM mogą przystąpić do zawarcia umowy z wybranym kontrahentem. Wszystko wskazuje więc na to, że L-ki wrócą na trasę już od 1 marca. Jednocześnie kursująca w ich zastępstwie linia Z14 zostanie zlikwidowana.

Czytaj również: Węzeł komunikacyjny na „żeberku”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię