Książkomat niebawem w Piasecznie

0
1237

Piaseczyńska biblioteka kupiła książkomat. Wiemy gdzie stanie i kiedy będzie udostępniony dla czytelników.

Piaseczyńska Biblioteka Publiczna kupiła już urządzenie nieco podobne do paczkomatu. Książkomat jest czynny całą dobę, można w nim odebrać zamówione książki i oddać te wypożyczone. Wystarczy karta biblioteczna. Dzięki książkomatowi osoby, które np. pracują w Warszawie i wracają do domu już po zamknięciu biblioteki, bez problemu będą mogły mogłyby korzystać z bibliotecznych zasobów. Jak to działa? Już teraz mając kartę biblioteczną możemy zamawiać czy rezerwować interesujące nas książki, filmy czy audiobooki. Dotychczas jednak musieliśmy je odbierać osobiście w wypożyczalni w godzinach jej otwarcia. Jeśli biblioteka posiada książkomat, możemy zamówić odbiór właśnie w nim. Gdy tylko pracownicy umieszczą zamówioną pozycję w książkomacie – dostaniemy powiadomienie e-mailem. Teraz wystarczy udać się w dowolnie wybranym momencie do maszyny i odebrać zamówione woluminy, używając naszej karty bibliotecznej. Podobnie ze zwrotem. Gdy tylko oddamy do książkomatu wypożyczone pozycje, system automatycznie odnotuje ich zwrot na naszym koncie.

Książkomat działa całodobowo, 7 dni w tygodniu, w tym w niedziele i święta. Bibliotece udało się kupić urządzenie za kwotę 60,5 tys. zł. Obecnie jest personalizowane dla potrzeb piaseczyńskiej książnicy.

– Książkomat powinien pojawić się u nas w połowie maja. Najpierw oczywiście musimy przetestować jego funkcjonalność sami, zanim udostępnimy go czytelnikom – mówi wicedyrektor biblioteki Sylwia Chojnacka-Tuzimek. – Myślę, że nastąpi to najpóźniej na początku czerwca.

Całodobowa wypożyczalnia stanie obok dworca PKP. W dobie epidemii okazuje się ono bardzo dobrym rozwiązaniem. Przy istniejących obostrzeniach sanitarnych można bowiem bezkontaktowo wypożyczyć czy zwrócić książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię