Korki czy bezpieczeństwo?

0
442

GDDKiA uruchomiło sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych w Pamiątce. Niebawem pojawią się kolejne – w Grzędach i Rembertowie.

 

Wydawałoby się, że mieszkańców ucieszy wiadomość o zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych w miejscowościach zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 7 na terenie gminy Tarczyn. Tymczasem pod informacją, podaną przez „Obserwator Tarczyński” na Facebooku nie brakuje negatywnych komentarzy. „Panie, a czemu taki korek na Kraków już od Zachodniego? – A bo, panie, w Pamiątce światła postawili…” – pisze Tomasz Steinke i wielu komentatorów właśnie tego się obawia – dodatkowe światła to jeszcze większe korki. Sytuacja na trasie rzeczywiście nie należy do łatwych, zwłaszcza w piątkowe i niedzielne popołudnia i wieczory oraz w poniedziałek rano tworzą się duże korki już od zjazdu z trasy szybkiego ruchu w Sękocinie aż do Tarczyna. Większość mieszkańców jednak jest zdania, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych. W Pamiątce nieopodal przejścia dla pieszych zlokalizowana jest szkoła.

– Ja się bardzo cieszę, bo dzieci będą bezpiecznie przechodzić wychodząc ze szkoły, a przejść na drugą stronę ulicy było ciężko, podobnie jak wyjechać, szczególnie w poniedziałki to była masakra – pisze Małgorzata Kapuścińska.

Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę, że interesy kierowców jadących krajową „siódemką” oraz pieszych mogłaby pogodzić kładka nad drogą. Takie przedsięwzięcie jednak wymaga znacznie większego nakładu środków oraz zabezpieczenia odpowiedniego terenu pod wykonanie konstrukcji. Zważywszy na prognozowaną budowę nowej trasy S7, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na rozwiązanie, które pozwala stosunkowo szybko i tanio poprawić sytuację we wskazanych lokalizacjach.

– Sygnalizacja w Grzędach zacznie działać, gdy zakład energetyczny dostarczy prąd (przewidujemy, że może to nastąpić w przyszłym tygodniu). Jeśli chodzi o sygnalizację w Rembertowie, to przygotowywane są do złożenia w zakładzie energetycznym dokumenty o założenie liczników. Po dostarczeniu prądu i po odbiorze dokonanym przez GDDKiA będzie można włączyć sygnalizację. Na chwilę obecną trudno jest wskazać konkretny termin, gdyż działania nie są uzależnione tylko od GDDKiA – informuje rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię