Korek na Mleczarskiej? Mieszkańcy apelują

0
906

Korek na Mleczarskiej w kierunku Piaseczna potrafi sięgać aż do ronda przy Energetycznej. Zdaniem mieszkańców potrzebna jest zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną.

Obecnie, w związku z sezonem wakacyjnym, korki są mniejsze. Mieszkańcy jednak już obawiają się tego, co czeka ich jesienią na drogach do i z Warszawy.

– Korek na ulicy Mleczarskiej sięga niekiedy ronda na skrzyżowaniem z ul. Energetyczną – zauważa pan Michał. – Moim zdaniem powinna zostać zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Mleczarskiej z ulicami Słoneczną i Sękocińską, bo obecna powoduje tworzenie się korków.

Jest to bowiem skrzyżowanie równorzędne. I o ile na ul. Sękocińskiej ruch jest umiarkowany, tak z ul. Słonecznej w ul. Mleczarską skręca sporo samochodów. W związku z tym, a także ze względu na ograniczającą widoczność  stację transformatorową, kierowcy jadący w kierunku Piaseczna muszą się zatrzymywać przed skrzyżowaniem. Zwłaszcza w godzinach szczytu zdarza się, że pojazdów nadjeżdżających ul. Słoneczną jest sporo (znajduje się tu wyjazd z centrum handlowego, przedszkola, kościół), więc kierowcy jadący od strony ul. Energetycznej niekiedy muszą stać nawet dłuższy czas, by ustąpić im pierwszeństwa.

– W piśmie z grudnia 2020 r. prosiłem urząd o zmianę organizacji na pierwszeństwo dla ul. Mleczarskiej. W styczniu dostałem informację, że zmiana ta wymaga opracowania specjalnego projektu, który po uzgodnieniach zostanie wprowadzony w ciągu 3 miesięcy i od tej pory cisza – relacjonuje nasz czytelnik. Wiceburmistrz Robert Widz przyznaje, że pismo takie wpłynęło.

– Będziemy się zastanawiać nad zmianą organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. To wymaga jednak analizy ruchu. Jeśli miałaby nastąpić jakaś zmiana, to oczywiście przedstawimy ją do zaopiniowania również gminie Lesznowola – podkreśla. Jednak na razie projekt taki nie jest przygotowywany.

Czytaj również: Remont DK 79. Zachowajcie ostrożność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię