Koniec oszukiwania na parkingu

0
764

Radni zmienili regulamin parkowania. Pomyłka w numerze rejestracyjnym na kwicie parkingowym będzie traktowana jak brak biletu.

Zmiana była konieczna, ponieważ część kierowców oszukiwała, pobierając wielokrotnie tzw. bilety zerowe na ten sam samochód.

Rekordzistka miała 5 paragonów z jednego dnia – mówił na wiosnę przewodniczący Komisji Prawa i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Adam Marciniak. Z tym problemem do radnych zwróciła się jednostka obsługująca płatne parkingi w mieście. Okazuje się, że nieuczciwi mieszkańcy próbowali unikać płacenia i wielokrotnie korzystać z darmowych 45 minut. Wystarczyła zmiana jednej cyfry lub litery w rejestracji. W razie kontroli kierowcy tłumaczyli się pomyłką. Takich sytuacji kontrolerzy odnotowywali co najmniej kilka dziennie. Gmina zdecydowała się więc na wprowadzenie w regulaminie zapisu, który wyraźnie mówi, że „bilet zerowy z błędnym numerem rejestracyjnym uznawany będzie za nieważny”. Kierowcy grozi wówczas opłata dodatkowa w wysokości 50 zł. Jeśli zostanie uiszczona w ciągu 2 dni roboczych od wystawienia, kwota ta zostanie zmniejszona do 30 zł.

Przy tej okazji cały regulamin został uporządkowany. Następnym krokiem ma być utworzenie kolejnej strefy płatnego parkowania wzdłuż ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Kusocińskiego do Pl. Piłsudskiego. Z takimi wnioskami występowali przedsiębiorcy prowadzący tam działalność. W dalszej kolejności brane pod uwagę są miejsca parkingowe przy ulicach Sierakowskiego i Warszawskiej.