Kolejne samochodowe śmieci w lesie

0
994

Części samochodowe porzucane przy drogach i w lasach to ostatnio plaga w naszym powiecie. Tym razem ktoś wyrzucił je na granicy gmin Tarczyn i Prażmów.

Sprawca przywiózł samochodowy złom drogą powiatową nr 876 biegnącą do Łosia. Na granicy lasu i dwóch gmin – Tarczyn i Prażmów, wyrzucił na gruntową drogę odchodzącą od ulicy Do Łosia.

Na górze  śmieci widać fotele samochodowe, elementy deski rozdzielczej, zderzaki, a nawet płyty CD.

Tarczyn, Prace Duże, straż miejska, policja, porzucone części samochodowe, śmieci w lesie

Sprawę zgłosiliśmy straży miejskiej z Tarczyna, która od razu podjęła interwencję. Istniało ryzyko, że ze względu na teren graniczny może być problem z ustaleniem kto powinien się sprawą zająć. Jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki, takie znaleziska jak najbardziej można zgłaszać też policji. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy w gminie nie działa straż miejska/gminna.

Czytaj także: Góra śmieci rośnie na polu w Łazach

Oczywiście służby podejmą działania zmierzające do namierzenia sprawcy czy sprawców kolejnego nielegalnego śmietniska. Jeśli się to uda, będzie musiał ponieść koszty uprzątnięcia śmieci, a także zapłacić karę. Wcześniej niestety za usunięcie tego typu odpadów musi zapłacić właściciel nieruchomości, na której one zalegają.

W ostatnich miesiącach duże porcje samochodowego złomu znaleziono między innymi w Wilczej Górze – Resztki samochodów wyrzucone w lesie. W ubiegłym roku zaś na jednej z ulic w Zalesiu Dolnym. W tym wypadku dość szybko udało się namierzyć i ukarać sprawcę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię