Kameleon dał nogę. Gada uratowały dwie dziewczynki i ich mamy

0
278

Kamelon wybrał się w wakacyjną podróż. Na szczęście kamuflaż nie zadziałał wystarczająco skutecznie i dwie dziewczynki wypatrzyły uciekiniera na ul. Nadarzyńskiej.

Dwa lata temu mieliśmy akcję z pytonem nad Wisłą, a tym razem na piaseczyńskiej ulicy pojawił się kolejny egzotyczny gatunek – kameleon. Gada przechodzącego przez ulicę wypatrzyły dwie spostrzegawcze dziewczynki – Iga i Zosia . Ich dzielne i odważne mamy rozpoczęły akcję ratunkową i przechwyciły urocze zwierzątko.

fot. Organizatorki akcji ratunkowej/www.piaseczno.eu

– Zatrzymały ruch na ulicy i ze strachem, ale jednak wzięły stworzenie na ręce, potem wykorzystały książkę aby przenieść je do sklepu zoologicznego, gdzie kupiły pojemnik do transportu kameleona. Kameleon został przyniesiony do Straży Miejskiej i dzięki ogłoszeniu na Facebooku i udostępnianiu posta uciekinier bardzo szybko trafił z powrotem do właścicieli – relacjonuje wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. W dniu dzisiejszym (30 czerwca) spotkała się z uczestniczkami akcji ratunkowej, by im osobiście podziękować.

fot. Małgorzata Idaczek / UMiG Piaseczno

 – Jestem dumna z tego, jak reagują nasi mieszkańcy na zdarzenia związane ze zwierzętami. Wzajemna współpraca mieszkańców i urzędu w tym obszarze przynosi wymierne efekty – powiedziała wiceburmistrz podczas spotkania.

Czytaj także: Cztery rudzielce szukają domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię