InPost wprowadza przy paczkomatach brukową kostkę antysmogową

0
711

Przy wszystkich nowo postawionych paczkomatach znajdzie się innowacyjna kostka brukowa antysmogowa. Kolejne miasta decydują się na taki krok.

Wszystkie miasta, które znajdują się w programie Green City będą posiadały paczkomaty InPostu z kostką brukową antysmogową. Do programu dołączyły Sopot, Rzeszów, Łódź, Kraków, Kielce, Wałbrzych, Częstochowa oraz Zielona Góra, jednak pod koniec roku program obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

Kostka brukowa znajdująca się przy każdym paczkomacie ma mieć wyjątkowe właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych związków. Aktywna powierzchnia betonu o właściwościach oczyszczających jest efektem innowacyjnej mieszkanki betonowej na bazie specjalnego cementu o właściwościach ECO.

Specjalny beton ma wykorzystywać naturalne zjawiska, takie jak promieniowanie słoneczne czy wody opadowe do przyspieszenia procesu rozpadu szkodliwych związków w otoczeniu.

InPost wylicza, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75 proc. w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do paczkomatów ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 tys. ton.

Dalszy rozwój paczkomatów i ich optymalizacja ma przyczynić się do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

Czytaj również: Bez paliw stałych do 2030 r. konsultacje uchwały antysmogowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię