Housepital Festival 2019

0
918

29 czerwca na miejskim parkingu w Piasecznie odbędzie się siódma, szczęśliwa, edycja Housepital Festival. Jako impreza towarzysząca odbędzie się w tym samym miejscu Międzynarodowy Festiwal Food Trucków.

Z Martinem Rosą, znanym dobrze mieszkańcom DJ-em, organizatorem Housepitalu, rozmawia Joanna Grela.

Housepital Festival odbywa się po raz siódmy. W tym roku będzie sporo zmian.

Jak zawsze będzie to eksplozja klubowej i elektronicznej muzyki. Ściągnęliśmy prawdziwe gwiazdy, m.in. C-Boola i Brave’a. Jednak w tym roku podczas Housepitalu, również na miejskim parkingu, ten sam człowiek, który organizował zlot food trucków na Skwerze Kisiela w maju, zorganizuje Międzynarodowy Festiwal Food Trucków. My zaczynamy od 14.00, ale food trucki otworzą się już o 11.00. Wszystko potrwa jak zawsze do 22.00. Podobnie jak rok temu, po zakończeniu festiwalu zapraszamy na oficjalne afterparty do klubu Endorfina w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 30A. Tam będziemy bawić się do białego rana. Poza tym zainwestowaliśmy w ekrany multimedialne, na których będą się wyświetlać grafiki, znane z tych największych festiwali, i profesjonalne efekty pirotechniczne.

Ale zmianą jest także finansowanie Festivalu.

Tak, w tym roku gramy dzięki Budżetowi Obywatelskiemu z 2018 roku. Dostaliśmy dzięki mieszkańcom, którzy na nas zagłosowali, 100 000 zł. Mamy więc większy budżet niż dotychczas i mogliśmy pozwolić sobie na więcej. C-Bool zagrał u nas dwa lata temu, jednak przez ten czas stał się prawdziwą gwiazdą. Nie moglibyśmy go zaprosić, mając dotychczasowy budżet. Dlatego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy na nas głosowali rok temu!

W tym roku jednak w zgłoszonych projektach do piaseczyńskiego Budżetu Obywatelskiego nie ma Housepitalu.

Housepital to eksplozja klubowej i elektronicznej muzyki. Fot.: mat. prasowe

Nie ma. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu co roku zgłaszać w zasadzie tego samego projektu, skoro już raz wygraliśmy. Poza tym wciąż marzy mi się Housepital Festival w Zalesiu Górnym, tak żeby nasza muzyka nie przeszkadzała mieszkańcom i żeby Festival nie musiał kończyć się o 22.00. Projekty, które wygrywają w Budżecie Obywatelskim, muszą zaś odbywać się w samym mieście, nie w gminie.

Poza C-Boolem, którego w zasadzie fanom klubowej i elektronicznej muzyki przedstawiać nie trzeba, kto jeszcze zagra?

Od 14.00 do 16.00 grać będzie Cast Away, którego muzykę grają najwięksi DJ-e ze świata. Później przez godzinę zagra DJ YouRi ze Lwowa, rezydent wielu warszawskich klubów, rozpoznawalny dzięki swojemu life-stylowemu kanałowi na YouTube, który ostatnio wydał swój pierwszy singiel o nazwie ,,Let The Ground Shake”, nagrany wspólnie ze mną. Od 17.00 do 18.00 zagra Jacob Core, który gra ogromną ilość imprez, jest rezydentem klubów ROOM 13 na Mazowieckiej w Warszawie czy Opery. O 18.00 wystąpi Matt5ski, DJ rozpoznawalny w całym kraju, który w Węgorzewie organizuje podobny festiwal o nazwie Beach Party Węgorzewo. O 19.00 zagra Brave, którego covery ponadczasowych przebojów ,,I Just Call To Say I Love You” i ,,Flames Of Love” podbiły większość list przebojów w Polsce i na pewno będą one prezentowane na żywo u nas. Później ja, aż w końcu o 21.00 nasza gwiazda wieczoru – C-Bool, którego ostatni przebój „Wonderland” został odtworzony na YouTube ponad 70 milionów razy!

Wydaje się więc, że w tym roku to będzie prawdziwa petarda.

Tak, miłośnik tego rodzaju muzyki na pewno będzie zadowolony. Zresztą food trucki to też świetny pomysł. Teraz nikt nie będzie musiał opuszczać terenu Festivalu żeby coś zjeść, a w końcu od 14.00 do 22.00 to długo. Zresztą wiele osób przyjeżdża do nas spoza Piaseczna, więc na pewno będzie im dużo wygodniej.

Zapraszamy w sobotę 29 czerwca na miejski parking przy Sierakowskiego. Food trucki otwierają się o 11.00, a my zaczynamy Housepital o 14.00.