Mieszkańcy chcą serc na nakrętki

0
1649

Niebieskie serce na plastikowe nakrętki stanęło w Górze Kalwarii i zostało entuzjastycznie przyjęte przez mieszkańców. W przyszłym roku serca pojawią się w Piasecznie. Podobnego rozwiązania oczekują też mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna.

Niebieskie metalowe serce stanęło w ogrodzie miejskim przy ul. ks Sajny 4. Teren ten jest otwarty codziennie w godz. 8.00-20.00 (w okresie zimowym do godz. 19.00). Gmina ustawiła serce na wniosek mieszkańców, którzy przywykli już do zbierania nakrętek na cele charytatywne, ale nie zawsze wiedzą gdzie je przekazać. Pojemnik w kolorze pochodzącym z herbu Góry Kalwarii wykonała lokalna firma.
– Sercem zaopiekowali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej KSNAW w Górze Kalwarii. Będą dbali o to, aby serce się nie przepełniało i przekazywali nakrętki na konkretny szczytny cel (zgłoszenia prosimy kierować na adres ) – informuje gmina. Pierwszym beneficjentem zbiórki będzie Dawid Cętkowski, który od urodzenia w 2010 r. mieszka w Górze Kalwarii. Chłopiec choruje na niedosłuch głęboki obustronny zmysłowonerwowy, wrodzoną cytomegalię oraz wadę wrodzoną mózgu – drobnozakrętowość. Dochód ze sprzedaży nakrętek pozwoli na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji chłopca, wspomagającej jego rozwój. Więcej informacji o chłopcu można znaleźć na stronie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: https://dzieciom.pl/podopieczni/15764.
Niebieskie serce na plastikowe nakrętki stanęło w Górze Kalwarii i zostało entuzjastycznie przyjęte przez mieszkańców. W przyszłym roku serca pojawią się w Piasecznie. Podobnego rozwiązania oczekują też mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna.
Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski z rodziną wrzucił zbiór nakrętek w pierwszy weekend./ fot. facebook Arkadiusz Strzyżewski

Serce albo liść w Konstancinie

Mieszkańcy Góry Kalwarii pomysł z sercem (dosłownie i w przenośni) powitali z entuzjazmem. Takiego rozwiązania pozazdrościli sąsiadom mieszkańcy Konstancina-Jeziorny i w mediach społecznościowych zaczęli się zastanawiać czy nie można by takiego serca postawić również w uzdrowisku. Inicjatywę w tej kwestii wykazał radny Krzysztof Bajkowski, który zaproponował nawet wybór kształtu bardziej pasującego do Konstancina-Jeziorny, czyli zielonego liścia. Mieszkańcy widzieliby przynajmniej dwa takie pojemniki, jeden w Parku Zdrojowym, a drugi w sąsiedztwie Ratusza. Radny Bajkowski planuje tematem zainteresować Radę Miejską.

Serca przy szkołach i przedszkolach

W Piasecznie serca na korki powinny stanąć w przyszłym roku. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego. Jego autor, Piotr Kalbarczyk, wskazywał jako dogodne lokalizacje sąsiedztwo szkół i przedszkoli. Pojemników w gminie miałoby stanąć przynajmniej dziesięć.

Czytaj także: Piaseczno na podium najzamożniejszych samorządów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię