Godziny ciszy

950

Piaseczyński hipermarket włącza się w akcję stworzoną z myślą o osobach z chorobami ze spektrum autyzmu.

Inicjatywa „godzin ciszy” narodziła się w hipermarkecie Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem „Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Do akcji przystąpiły kolejne supermarkety sieci (np. we Wrocławiu, Gdańsku, Radomiu, Kielcach, Rzeszowie). Okazało się, że pomysł podoba się nie tylko klientom cierpiącym na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Sieć postanowiła więc wprowadzić „godziny ciszy” we wszystkich swoich sklepach na terenie Polski.

– We wrześniu 2019 „godziny ciszy” będą wprowadzone we wszystkich sklepach Auchan – zapowiada Dorota Patejko, Dyrektor ds. Komunikacji Auchan Retail Polska.

W specjalnie wyznaczonym terminie na terenie sklepu zostaną przyciemnione światła, nie będą nadawane komunikaty, nie będzie puszczana muzyka i wyłączone zostaną wszystkie telewizory.

– Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan – deklaruje Dorota Patejko. Działania te mają ułatwić robienie zakupów osobom cierpiącym na autyzm, dla których nadmiar bodźców jest wyjątkowo trudny do zniesienia. Na osoby z autyzmem czekać będzie też specjalna, uprzywilejowana kasa.

– Sklep Auchan Piaseczno planuje „godziny ciszy” od 3 września we wtorki w godz. 15.00-17.00 – informuje Regina Marciniak, Asystentka Dyrektora Auchan Piaseczno. Współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami działającymi na rzecz dzieci czy zwierząt to jeden z ważnych obszarów pozahandlowej działalności Auchan Piaseczno.