Gmina doświetli kolejne przejścia dla pieszych

1
476

Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone. W najbliższych miesiącach ma się poprawić bezpieczeństwo na 13 przejściach w gminie Piaseczno.

Gmina Piaseczno ogłosiła kolejny przetarg na doświetlenie przejść dla pieszych. Niedawno samorząd chwalił się doświetleniem kilkunastu przejść w tym roku, a niebawem rozstrzygnie się przetarg na kolejnych 13. Tym razem są to głównie zebry zlokalizowane w mieście. Doświetlone ma zostać w końcu niebezpieczne przejście na wysokości budynku dworca PKP. Oprócz tego doświetlone zostaną też dwa sąsiadujące z nim przejścia na ul. Dworcowej – kawałek dalej w kierunku ul. Sienkiewicza oraz przy Al. Lotników. Inne przejścia na ul. Dworcowej zostały doświetlone podczas ostatniej przebudowy drogi. Na liście zadań, które zostaną zrealizowane w 2022 roku, jest też 6 przejść dla pieszych na ul. Julianowskiej – dwa obok Cmentarza Komunalnego, dwa w Julianowie między skrzyżowaniami z ul. Dźwiękową i Cyraneczki oraz obok przystanku autobusowego przy sklepie ogrodniczym i przy Biedronce.

Specjalne lampy i tzw. kocie oczy pojawią się również w Al. Kalin obok szkoły oraz przy skrzyżowaniu z ul. Świętojańską. A ostatnie dwa z tej listy znajdują się na ul. Przesmyckiego obok przystanku autobusowego i na ul. Słowiczej przy skrzyżowaniu z Bocianią.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i nie będzie problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wykonawca powinien zrealizować budowę oświetlenia w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy.

W 2021 roku gmina zrealizowała doświetlenie przejść dla pieszych w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki, w Julianowie przy ul. Nadziei, w Henrykowie-Uroczu przy ul. Społecznej, w Złotokłosie dwa przejścia przy ulicy Piaseczyńskiej, kolejne dwa w Szczakach przy ul. Mrokowskiej oraz w Głoskowie przy ul. Lipowej i w Piasecznie na ul. Wojska Polskiego obok szkoły.

– Kolejne doświetlone miejskie przejście ma się pojawić również na ul. Wojska Polskiego przy stacji Kolejki Wąskotorowej. Niestety w tym wypadku formalności związane z koniecznością uzyskania porozumienia z PKP znacząco się przedłużają, wobec czego na realizację instalacji w tej lokalizacji trzeba jeszcze poczekać – informowała niedawno gmina.

Zgodnie z zapowiedziami urzędu w sumie w 2022 roku powinno zostać doświetlonych 25 przejść.

Czytaj również: Kolejne doświetlone przejścia

1 KOMENTARZ

  1. A może przejeżdzając do domciu El Burmistrzo zamiast odwracać wzrok, zwróciłby uwagę na problem organizacji ruchu prz SP1 na Al. Kalin? Bo inżynier ruchu sobie, a dzieciaki sobie.
    Eh… te marzenia :€

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię