Fontanna dopiero wiosną

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszystko wskazuje na to, że Skwer Kisiela stanie się prezentem gwiazdkowym dla mieszkańców.

 

Większość prac na przebudowywanym placu w centrum miasta już się zakończyła. Cała infrastruktura gotowa jest od dłuższego czasu, nasadzenia, które ze względu na porę roku mogły się odbyć późną jesienią, zostały już wykonane.

– Zieleni będzie znacznie więcej – zapewnia wiceprzewodnicząca Rady Gminy Magdalena Woźniak – ale prawdopodobnie pojawi się na placu dopiero wiosną.

Otwarcie skweru dla mieszkańców zaplanowano w grudniu. W związku z opóźnieniami podwykonawcy, który miał dostarczyć płyty do zbudowania fontanny, wykonawca przebudowy poprosił o aneksowanie umowy w zakresie dotyczącym budowy samej kaskady wodnej. Miałaby zostać zbudowana dopiero wiosną przyszłego roku. Urząd jednak chce udostępnić mieszkańcom skwer jak najszybciej, w związku z tym ogrodzenie miałoby się pojawić tylko wokół niedokończonej fontanny, a reszta terenu byłaby dostępna.

– W związku z tym, że procedury wydania zgody na częściowe użytkowanie terenu muszą chwilę potrwać, bardziej prawdopodobne jest otwarcie zrewitalizowanego Skweru Kisiela tuż przed świętami, niż w Mikołajki - mówi Woźniak.

W imieniu naszej czytelniczki, która zauważyła brak udogodnień dla niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami dziecięcymi od strony ul. Kościuszki, zapytaliśmy urzędników czy jeszcze pojawią się jakieś pochylnie.

– Niestety, ze względu na spadek terenu i wielkość placu wykonanie pochylni, która spełniałaby wymogi dotyczące kąta nachylenia, jest to niemożliwe – informuje Naczelnik Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński. – Podobnie jak przed rewitalizacją, osoby mające trudność z poruszaniem się będą mogły dostać się na skwer od strony ul. Sierakowskiego.

A w kwestii „nieobecnej” fontanny na skwerze… Zawsze można powrócić na zimę do tej świetlnej, która „zdobiła” Skwer Kisiela w kilka zim poprzedzających remont.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama