Działkowa zamknięta dla ruchu?

5
2818

Informacja o planach zamknięcia dla ruchu ulicy Działkowej wywołała spore poruszenie wśród mieszkańców. A wszystko w związku z decyzją PINB, który uznał drogę za samowolę budowlaną.

Informację o znacznych utrudnieniach w ruchu oraz zamknięciu niektórych odcinków ul. Działkowej przekazała w mediach społecznościowych sołtys Kierszka Jolanta Ciesielska. Twierdzi, że pochodzą one od burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka, a mają związek z wydaną przed miesiącem decyzją Powiatowego inspektora Nadzoru Budowlanego.

– Nakazuję Burmistrzowi Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wstrzymać roboty budowlane związane z realizacją obiektu liniowego tj. ulicy Działkowej na długości od skrzyżowania z ul. Wilanowską do skrzyżowania z ulicą Bartosza Głowackiego – czytamy w dokumencie PINB.

Dziur nikt nie załata?

Zdaniem sołtys Kierszka oznacza to, ze żadne prace remontowe na tej wiecznie dziurawej ulicy nie będą mogły być prowadzone. W decyzji PINB mowa jest o pracach budowlanych a nie remontowych czy wręcz bieżącym utrzymaniu drogi. Poprosiliśmy w związku z tym PINB o wyjaśnienie tej kwestii, czekamy na odpowiedź.

Burmistrz Jańczuk złoży ponoć wniosek o legalizację drogi. Jak twierdzi Jolanta Ciesielska, gmina Konstancin-Jeziorna zwróciła się też do starosty o zmianę kategorii drogi z lokalnej na wewnętrzną. Obecnie przygotowywany jest projekt nowej organizacji ruchu na ul. Działkowej. O szczegółach burmistrz obiecał nam powiedzieć po zatwierdzeniu projektu.

Czytaj także: Na przebudowę Geodetów i Energetycznej brakuje 20 mln zł

Przejadą tylko mieszkańcy ulicy?

Z informacji podanych przez Jolantę Ciesielską wynika, że ul. Działkowa miałaby być zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Głowackiego do szpitala Constance Care. Przekonuje, że właściwie na całym odcinku ma być zapewniony dojazd tylko do posesji leżących przy ul. Działkowej. Pilnowaniem przestrzegania nowej organizacji ruchu miałaby się zająć policja.

Istnieje oczywiście obawa, że w przypadku rzeczywistego zamknięcia ul. Działkowej dla ruchu, kierowcy wybiorą przejazd nieutwardzoną ul. Prawdziwka.

Porozumienie ciągle w mocy

Wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz podkreśla, że gmina nadal dąży do realizacji porozumienia z gminą Konstancin-Jeziorna w sprawie przebudowy ul. Działkowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w grudniu – Działkowa. Kolejne podejście.

– Decyzja PINB nic tu nie zmienia. Dokumentacja dotycząca porozumienia jest już praktycznie gotowa a pieniądze w budżecie zabezpieczone – podkreśla Widz. – Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy dokumenty i przystąpimy do projektowania.

5 KOMENTARZE

  1. Tak zwana „decyzja” PINB to nic innego jak element rozgrywki na lini UG Piaseczno-Konstancin. A jako że wiadomo na czyjej krótkiej smyczy chodzi Pan inspektor to wiadomo że nic z tego nie będzie.

    • Akurat Pan Inspektor(przez duże i) goni i jedną i drugą opcję w miarę po równo 🙂 Gdyby robili wszystko od razu porządni i zgonie z przepisami to byłoby i taniej i solidniej, a tak jest po polskiemu czyli łatają łaty.

    • Ponoć w przyszłym tygodniu. Według informacji jakie posiadam ma być całkowite zamknięcie tej ulicy przy użyciu betonowej zapory postawionej na środku jezdni. Dodatkowo mają już podpisana umowę z firmą ochroniarska, która będzie pilnować przejazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię