Dwie placówki w powiecie będą szczepić na COVID-19

0
1979

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę placówek, które przeprowadzą szczepienia na tzw. „etapie zero”. Dwie spośród nich znajdują się na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w poniedziałek 14 grudnia listę ponad pięciuset tzw. szpitali węzłowych, które zaszczepią swój personel, a także pracowników innych jednostek medycznych: szpitali, przychodni i aptek. Chodzi o osoby, które zostaną zaszczepione przeciw COVID-19 jako pierwsze.

W sobotę 12 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że cały proces szczepienia personelu medycznego będzie określony do końca roku. Podkreślił, że będzie to pierwszy krok w realizacji rządowego programu szczepień. W pierwszej grupie – na tzw. „etapie zero” – zaszczepiony będzie cały personel medyczny, w tym także personel administracyjny i pomocniczy, zatrudniony w szpitalach, przychodniach.

Na opublikowanej liście szpitali węzłowych znalazł się szpital św. Anny w Piasecznie oraz STOCER w Konstancinie-Jeziornie.

Tak zwane szpitale węzłowe mają zebrać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnej placówce do niedzieli 20 grudnia.

Pełna lista szpitali węzłowych dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także: Będą bonusy dla zaszczepionych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię