Duże zmiany w komunikacji w związku z inwestycjami drogowymi

0
1658

W związku z rozpoczynającymi się inwestycjami drogowymi gmina zapowiedziała zmiany w komunikacji publicznej. Nowymi trasami pojadą linie 709 i 727 oraz linie L.

Gmina poinformowała o zmianach w transporcie publicznym, które zostaną wymuszone rozpoczynającymi się pracami drogowymi na ul. Puławskiej a następnie ul. Dworcowej.

W najbliższych dniach rozpocznie się planowana od ubiegłego roku przebudowa ul. Puławskiej. Na przełomie czerwca i lipca z kolei zaczną się prace przy przebudowie kolejnego fragmentu ulicy Dworcowej. W związku z tym, że na obu ulicach wyznaczone są  trasy przejazdu kilku linii autobusowych, konieczne jest wprowadzenie okresowych zmian w transporcie publicznym.

Czytaj także: Niebawem ruszy przebudowa ul. Puławskiej

– Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości związanych z prowadzeniem prac na głównych drogach w mieście zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z tym większość prac będzie prowadzona w wakacje, kiedy zarówno ruch samochodowy, jak i zainteresowanie komunikacją publiczną, jest mniejsze – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz.

Linia 727 nową trasą w przyszłym tygodniu

Jak informuje gmina planowane od 16 czerwca roboty drogowe w ul. Puławskiej spowodują zmianę trasy autobusów linii 727, które wjadą do Piaseczna bezpośrednio ul. Puławską omijając przystanek „Kusocińskiego 01”.  W kierunku Warszawy autobusy 727 z ul. Warszawskiej skręcą w ul. Chyliczkowską i dalej pojadą ulicami Jana Pawła II i Wojska Polskiego do ul. Okulickiego. Szczegóły zmian będą opublikowane w komunikacie ZTM na stronie www.wtp.waw.pl.

709 dojedzie do targowiska

Na przełomie czerwca i lipca, w kolejnym etapie prac na Puławskiej czasowo zlikwidowany zostanie przystanek „Szkolna 01″.

– W tym samym okresie rozpoczną się również roboty w ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. W związku z tym wszystkie autobusy linii 709, zarówno te, które obecnie kończą trasę na przystanku “Szkolna 01”, jak i te dojeżdżające do dworca PKP, zostaną skierowane na tymczasowy przystanek przy ul. Żytniej, w sąsiedztwie targowiska – informuje gmina. Z zatoki przy ul. Żytniej autobusy linii 709 w kierunku Warszawy pojadą ulicami Nadarzyńską i Dworcową, a dalej podstawową trasą przez ul. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego.

Czytaj także: Dworcowa – kolejny odcinek

W etapie całkowitego zamknięcia ul. Puławskiej autobusy 709 będą kursowały w obu kierunkach ulicą Wojska Polskiego.

– Wiemy jak ważne jest dla mieszkańców połączenie do dworca, ale podczas przebudowy ul. Dworcowej linia 709 nie będzie mogła tam dojeżdżać. Przystanek przy targowisku znajduje się najbliżej jak to możliwe od dworca PKP. W kierunku Warszawy przystanek zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z Nadarzyńską, w odległości 600 m od dworca PKP, można więc w miarę możliwości pokonać ten odcinek również pieszo – wyjaśnia burmistrz Daniel Putkiewicz. – Połączenie dworca z centrum miasta będzie zapewnione dzięki liniom L, które pojadą od dworca PKP. Mam nadzieję, że nowa nawierzchnia drogi, chodnik i ścieżka rowerowa, które powstaną na kolejnym fragmencie ul. Dworcowej, zrekompensują mieszkańcom okresowe uciążliwości – dodaje.

Po zakończeniu prac na ul. Puławskiej (planowany termin to połowa sierpnia), przystanek “Szkolna 01” będzie funkcjonował jak obecnie, czyli z tego przystanku będzie można udać się linią 709 w kierunku Warszawy, a co drugi kurs 709 dojedzie na ul. Żytnią.

– Ze względu na lokalizację tymczasowego przystanku w ul. Żytniej, w bezpośrednim sąsiedztwie targowiska, prosimy kierowców o szczególną uwagę i przestrzeganie oznakowania wprowadzającego czasową organizację ruchu w tym terenie – apeluje gmina.

Zmiany trasy obejmą też niektóre linie L. Szczegółowe informacje na ten temat mają się pojawić w późniejszym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię