Dorota Zarzycka z mandatem, burmistrz z wotum zaufania

0
602

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie zaprzysiężono nową radną. Została nią reprezentująca okręg nr 1 Dorota Zarzycka. Rada udzieliła również burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium za ubiegły rok.

Wakat w Radzie Miejskiej Konstancina pojawił się po tym, jak z końcem kwietnia mandatu zrzekł się reprezentujący okręg nr 1 Hubert Meronk. Wybrany z list POKO Meronk zasiadał w Radzie Miejskiej od 2018 roku. Był inicjatorem powstania doraźnej komisji ds. cyfryzacji, której zadaniem było wdrożenie cyfrowych innowacji w gminie. Ponadto Meronk zasiadał w komisji budżetowej i uzdrowiskowej. Zgodnie z ordynacją wyborczą, jego miejsce w Radzie zajęła Dorota Zarzycka, która w ostatnich wyborach zdobyła 133 głosy, zajmując trzecie miejsce w swoim okręgu.

Podczas tej samej sesji odbyła się debata nad Raportem o stanie gminy. Dyskusja była długa, ostatecznie jednak radni pozytywnie ocenili działalność burmistrza w ubiegłym roku. Rada udzieliła Kazimierzowi Jańczukowi wotum zaufania 12 głosami za i 1 głosie przeciw (głos radnego Arkadiusza Głowackiego). Pięcioro radnych wstrzymało się od głosu.

Po udzieleniu absolutorium odczytano opinie Komisji Rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu. Opinie były pozytywne, w związku z czym radni przeszli do głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Wniosek przyjęto 11 głosami za, od głosu wstrzymało się 8 radnych.

Gratulacje i kwiaty w imieniu radnych wręczyła burmistrzowi przewodnicząca Rady Agata Wilczek.

Czytaj również: Konstanciński odcinek DW721 w rękach wojewody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię