Dodatkowe pieniądze na S7

0
268

GDDKiA będzie mogła rozstrzygnąć przetarg na dokończenie budowy odcinka Puławskiej Bis od Okęcia do Lesznowoli. Ministerstwo Infrastruktury przeznaczyło dodatkowe środki na tę inwestycję.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneks do Programu Inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec, zwiększający wartość finansową tego projektu o 135 mln zł. Pozwoli to podpisać umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w ogłoszonym w wakacje przetargu.

Chodzi o dokończenie budowy tzw. Puławskiej Bis na liczącym 6,6 km odcinku A od węzła Okęcie do Lesznowoli. W przetargu złożono aż 8 ofert opiewających na kwoty od 457 do 539 mln złotych brutto. Najniższa z nich należała do mającej swą siedzibę w Wólce Kozodawskiej spółki Polaqua. To z nią zamierza podpisać umowę GDDKiA.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od momentu podpisania umowy. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.