Dodatkowe pieniądze na S7

42

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na dokończenie budowy odcinka Puławskiej Bis od Okęcia do Lesznowoli. Ministerstwo infrastruktury przeznaczyło dodatkowe środki na tę inwestycję.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneks do Programu Inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec, zwiększający wartość finansową tego projektu o 135 mln zł. Pozwoli to podpisać umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w ogłoszonym w wakacje przetargu.

Chodzi o dokończenie budowy tzw. Puławskiej Bis na liczącym 6,6 km odcinku A od węzła Okęcie do Lesznowoli. W przetargu złożono aż 8 ofert opiewających na kwoty od 457 do 539 mln złotych brutto. Najniższa z nich należała do mającej swą siedzibę w Wólce Kozodawskiej spółki Polaqua. Jeśli nie będzie żadnych odwołań ani zastrzeżeń ze strony prezesa zamówień publicznych (tzw. kontrola uprzednia), to właśnie z tą firmą GDDKiA planuje w lutym podpisać umowę na budowę lesznowolskiego odcinka S7. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od momentu podpisania umowy. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.