Depresja dzieci i młodzieży – jak jej zapobiegać?

0
392

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Czujnego Rodzica poświęcone będzie depresji i zaburzeniom nastroju dzieci i młodzieży. 

Coraz więcej mówi się o depresji dotykającej młodzież, a nawet kilkuletnie dzieci. Problemu związane z zaburzeniami nastroju narastają w dobie pandemii i związanej z nią edukacji zdalnej.

Powiat zaprasza na poświęcone tym zagadnieniom spotkanie w ramach Akademii Czujnego Rodzica – „Depresja i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży – jak im zapobiec, zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży”.

Depresja staje się chorobą cywilizacyjną i dotyka coraz młodsze osoby. Młodzież często maskuje zaburzenia nastroju na wiele różnych sposobów, stąd niezwykle ważna jest czujność rodziców, nauczycieli czy rówieśników.

Czytaj także: Miej chorób zakaźnych w pandemii

Spotkanie na platformie meet poprowadzi we wtorek 13 kwietnia Mateusz Puchowski – pedagog i certyfikowany psychoterapeuta uzależnień. Kilkanaście lat pracował w stołecznych szkołach jako pedagog, jednocześnie zdobywając doświadczenie terapeuty uzależnień w warszawskich ośrodkach terapii i przychodniach.

Początek spotkania o godz. 17.30 (czas wykładu ok. 1,5 godziny oraz 0,5 godziny pytania do prowadzącego). Link do spotkania: https://meet.google.com/wrc-jvta-jhc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię