Co dalej z Nadarzyńską?

0
375

Gmina zaprasza na konsultacje społeczne na temat zagospodarowania obszaru po wyburzonych budynkach przy ul. Nadarzyńskiej.

Spotkanie z mieszkańcami ma się odbyć w środę o godzinie 18.00. Tym razem ma ono odbiegać nieco od standardów tego typu spotkań. Najpierw urzędnicy zapraszają na ul. Nadarzyńską, by na miejscu pokazać obecny wygląd terenu i przedstawić krótką historię tego miejsca. Następnie zapraszają mieszkańców do sali obrad w Urzędzie Gminy na warsztaty i dyskusję dotyczącą oczekiwań, potrzeb i możliwości zagospodarowania tego terenu.

– Chcemy zapytać mieszkańców, czego oczekują w tym miejscu – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Czy rzeczywiście budować tu parking? Skoro każdy wolny skrawek od razu zajmują samochody, wydaje się to rzeczywiście potrzebne.

Faktycznie, pierwotnie zakładano budowę wielopoziomowego parkingu w miejsce wyburzonych budynków komunalnych. Jednak plany wybudowania tego typu obiektów w innych punktach Piaseczna nieco studzą entuzjazm dla tego rozwiązania. Do tego dochodzi kwestia wytycznych konserwatora zabytków, który nakazał odtworzenie pierzei ulicy w przypadku zabudowy tej nieruchomości. Te i inne kwestie zapewne pojawią się w toku spotkania.