Chyliczkowska jednak dwukierunkowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rodzice uczniów z IV LO złożyli do starostwa wniosek o zainstalowanie świateł przy przejściu dla pieszych. Starostwo odmówiło, a z jego odpowiedzi wynika, że Chyliczkowska, mimo protestów, będzie dwukierunkowa.

 

Rada Rodziców zwróciła się do starostwa z wnioskiem o zainstalowanie na Chyliczkowskiej przy przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej. Rodzice zwracają uwagę, że ze szkoły korzysta 695 uczniów, a przystanek ZTM jest po drugiej stronie ulicy.

– Oczywistym jest, że byłoby najkorzystniej, aby na ul. Chyliczkowskiej był utrzymany nadal jednokierunkowy ruch pojazdów zwłaszcza, że obecnie przy takim układzie drogowym w godzinach szczytu tworzą się korki, które powodują ograniczenia widoczności – czytamy we wniosku.

Rodzice zwracają także uwagę, że po drugiej stronie Chyliczkowskiej znajduje się Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, do którego uczęszcza ok. 500 uczniów.

Odpowiedzi na pismo rodziców udzielił Ksawery Gut, członek zarządu.

– Ulica Chyliczkowska na odcinku od ul. Puławskiej do drogi krajowej nr 79 będzie ulicą dwukierunkową – napisał.

W związku z tym na skrzyżowaniu Kościuszki-Puławska-Jana Pawła II-Chyliczkowska zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna, z kolei na skrzyżowaniu Chyliczkowskiej i Warszawskiej zostanie wybudowana nowa sygnalizacja. Wprowadzony zostanie także zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie ruchu do 40 km/h.

Ksawery Gut odmówił jednak wybudowania wnioskowanej sygnalizacji świetlnej.

– Każda dodatkowa sygnalizacja świetlna powodować będzie ograniczenie przepustowości i płynności ruchu – uzasadnił swoją decyzję. – Ponadto informuję, że przejście dla pieszych z sygnalizacją znajduje się ok. 160 m od przejścia w rejonie szkoły.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama