Będzie nakładka asfaltowa na ul. Gogolińskiej

0
994

Stan ul. Gogolińskiej budzi nie tylko irytację, ale też obawy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Mimo protestów mieszkańców, gmina zdecydowała już, że na drodze zostanie położona nakładka asfaltowa.

Na problem ulicy Gogolińskiej zwrócili uwagę nasi czytelnicy. – Jestem kobietą w ciąży (nie jedyną), która mieszka na osiedlu, do którego można dojechać tylko ul. Gogolińską. Przeprawa tą droga, nieważne czy od Karczunkowskiej, czy od Kieleckiej, jest dramatyczna, bolesna i niebezpieczna – napisała nasza czytelniczka. – Gdyby miała tutaj dojechać karetka, to wątpię, czy przyjedzie na czas. Ta sytuacja jest dramatyczna. Czy włodarze zamierzają ignorować dalej bezpieczeństwo osób, które tu mieszkają? – zastanawia się.

Mieszkanka Zgorzały twierdzi, że droga nie była poprawiana od końca ubiegłego roku. Urząd Gminy zapewnia, że taka naprawa miała miejsce w marcu br. „w zakresie na jaki pozwalały panujące warunki atmosferyczne”. Naprawy nie wystarczają na długo, zwłaszcza, że drogą jeździ ciężki sprzęt na kolejne budowy.

– W najbliższych dniach planowane są prace polegające na równaniu, uzupełnianiu materiałem drogowym oraz zagęszczeniu konstrukcji przy użyciu walca drogowego – poinformowała nas Karolina Pichnej, kierownik Referatu Dróg i Mostów UG.

Czytaj także: Absolutorium i wotum zaufania jednogłośnie

Zapytaliśmy też, czy została w końcu podjęta decyzja w kwestii znacznie trwalszego rozwiązania problemu niż wystarczające na kilka dni równanie nawierzchni. Na początku roku sporo emocji wzbudziła bowiem informacja o planach położenia na ul. Gogolińskiej nakładki asfaltowej – Asfalt tak, ale nie tymczasowy. Spora część mieszkańców oprotestowała takie rozwiązanie, obawiając się, że taka inwestycja odsunie docelową przebudowę drogi w nieokreśloną, ale z pewnością odległą przyszłość. Tymczasem Gogolińska wymaga poszerzenia, odwodnienia i wybudowania infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.

Okazuje się, że decyzja w tej sprawie już zapadła.

– Wykonanie nakładki zostanie zrealizowane po uzyskaniu decyzji ZRID, czyli uzyskaniu tytułu prawnego do gruntów, na których ta nakładka z poboczem będzie mogła być położona – poinformowała nas Karolina Pichnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię