Będzie asfalt w Wilczej Górze

2
1024

Gmina zamierza rozpocząć inwestycję polegającą na rozbudowie ul. Przyleśnej w Wilczej Górze. Jeszcze w tym roku ma się poprawić sytuacja na nieutwardzonym odcinku.

Utwardzenie ul. Przyleśnej w Wilczej Górze zostało zrealizowane dotąd tylko na części drogi. Pierwotnie asfalt kończył się na wysokości ówczesnej zabudowy mieszkaniowej. Dalej mieszkańcy musieli sobie radzić z będącą przez większość czasu w fatalnym stanie drogą gruntową. Latem oznaczało to poruszanie się w kurzu, w okresach opadów z kolei z koniecznością pokonywania wielkich kałuż. Kilka lat temu asfalt pojawił się na kolejnym fragmencie drogi, a pozostały gruntowy odcinek był w miarę systematycznie wyrównywany. Ostatnio jednak, w związku z zamknięciem przez powiat ul. Postępu na odcinku od skrzyżowania z ul. Przyleśną właśnie, aż do ul. Słonecznej, lokalna droga stała się alternatywnym przejazdem do ul Wojska Polskiego i dalej do ul. Słonecznej. Stan gruntowego odcinka wobec tego szybko ulega pogorszeniu, a najgorzej sytuacja wygląda na samym wylocie drogi w ul. Wojska Polskiego.

Gmina zdecydowała więc o wprowadzeniu do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej zadania polegającego na I etapie rozbudowy drogi, która ma biec od Bobrowca w gminie Piaseczno, przez Wilczą Górę aż do Magdalenki. Zgodnie z uzasadnieniem uchwały rozbudowa ma objąć: „budowę jezdni, zjazdów i ciągu pieszo rowerowego, budowę sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci gazociągu z przebudową instalacji gazowych, rozbiórką kolidujących ogrodzeń, wycinką drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją”. Jak wynika z informacji w BIP piaseczyńskiego starostwa, ZRID dla tej inwestycji został wydany we wrześniu 2018 r., ale został zaskarżony do wojewody.

Jak powiedział nam sołtys Wilczej Góry, inwestycja ma być prowadzona etapami, między innymi ze względu na konieczność dokończenia wcześniej budowy trasy S7, która przecina drogę, a także zakończenia spraw podziałowych związanych z nieruchomościami.

– Jeszcze w tym roku gmina chce utwardzić brakujący odcinek biegnący do ulicy Wojska Polskiego – powiedział nam Adam Gawrych. – Cała inwestycja miałaby być realizowana etapami w latach następnych.

W WPF pierwszy etap rozbudowy ul. Przyleśnej wpisano na lata 2021 i 2022, przy czym na rok bieżący zapisano wydatki w wysokości 1 tys. zł, a na przyszły 450 tys. zł.

Czytaj również: Gminny monitoring powietrza

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że to wszystko dzieje się tak późno. O inwestycji s7 i remontach dróg lokalnych wiadomo od dawna. Był czas wakacji i… Dopiero jak mieszkańcy zaczęli nie wytrzymywać gmina się budzi. Oby ta droga została zrobiona, ale niesmak ognorowania mieszańców przez obecną epkię Lesznowoli pozostanie już na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię