29. Finał WOŚP przesunięty na koniec stycznia

0
580

W związku z pandemią i obostrzeniami Jerzy Owsiak ogłosił niedawno decyzję o zmianie terminu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miniony rok upłynął nam pod znakiem odwołanych imprez i koncertów. Wszystko wskazuje na to, że początek przyszłego będzie wyglądał podobnie. Rządowe obostrzenia uniemożliwią nam świętowanie sylwestra. Trudności napotkała również organizacja 29. Finału WOŚP.

Tradycyjnie już Finały WOŚP odbywają się w drugą niedzielę stycznia. Tym razem jednak okazało się to niemożliwe. Niedawno fundacja poinformowała o zmianie terminu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – mówił szef fundacji Jerzy Owsiak. – Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału. Będziemy grali 31 stycznia!

Pandemia nie odstraszyła chętnych do udziału w akcji. W całym kraju zorganizowano 1362 sztaby, w których działa ponad 120 000 wolontariuszy. Trwają przygotowania, by zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo.

– Poszukujemy sponsorów, którzy pomogą nam zakupić maseczki i rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, prowiant dla wolontariuszy i pudełka na wynos, w których będziemy mogli bezpiecznie dostarczyć jedzenie – poinformował niedawno sztab WOŚP Piaseczno. Przypomina także o możliwościach płatności bezkontaktowych – każdy wolontariusz może założyć własną e-Skarbonkę – specjalnie utworzone konto, na które można przelewać datki.

Z oczywistych względów plenerowy koncert, który rokrocznie towarzyszy WOŚP, musiał zostać odwołany. To nie znaczy jednak, że mieszkańcy będą musieli obejść się smakiem. Centrum Kultury przygotowało szereg wirtualnych atrakcji. W planach są m.in. spektakle, koncerty oraz wywiady. Podczas finałowych transmisji piaseczyński sztab będzie się także łączył z innymi sztabami w całym kraju. Przez cały miesiąc będzie trwała kwesta do e-Skarbonki. Inną niż zwykle formę przyjmie także Światełko do Nieba, które również będziemy mogli oglądać online. Szczegóły Finału WOŚP w Piasecznie znajdziecie na naszej stronie internetowej www.przegladpiaseczynski.pl.

29. Finał WOŚP przebiega pod hasłem „Finał z głową”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tradycyjnie już zespół Przeglądu Piaseczyńskiego czynnie wspiera akcję, pomagając w zbiórce i liczeniu pieniędzy.

Czytaj także: Darmowe wsparcie psychologiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię