24 projekty czekają na głosy

0
319

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego 2022. 

Od 10 września, przez dwa tygodnie, można oddać swój głos na projekty zakwalifikowane do głosowania powiatowym budżecie partycypacyjnym na rok 2022. Mieszkańcy mają do wyboru 24 projekty. Jest wśród nich sporo różnego rodzaju warsztatów, zajęć czy imprez. Są też projekty związane z poprawą bezpieczeństwa, jak budowa chodnika czy montaż specjalnej sygnalizacji na powiatowych drogach. Głosować można na stronie internetowej: powiat-piaseczynski.budzet-obywatelski.org lub osobiście (jedna osoba może zgłosić jedną kartę do głosowania), na karcie w formie papierowej w starostwie.

W stosunku do roku ubiegłego nastąpiła jedna istotna zmiana w głosowaniu. Aby projekt zakwalifikował się do realizacji w 2022 roku musi w głosowaniu zdobyć co najmniej 50 głosów.

– Przy składaniu projektów nie żądamy listy poparcia, można złożyć każdy swój pomysł. My (zespół złożony z radnych i pracowników merytorycznych urzędu oraz zarząd powiatu) sprawdzamy czy można dany projekt zrealizować, a dopiero potem angażujemy mieszkańców aby wybrali, które zadanie jest warte realizacji. Niemniej nie powinniśmy dopuszczać możliwości aby realizować projekt, który poparła tylko jedna bądź kilka osób – czytamy w komunikacie na stronie powiatu.

Wybrane projekty można poprzeć swoim głosem do 24 września.

Czytaj również: Widmo dziury budżetowej zawisło nad Górą Kalwarią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię