Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Złoto dla ASTO

W zorganizowanym przez PERŁĘ Złotokłos turnieju piłki siatkowej młodziczek z zaplanowanych czterech drużyn do walki zgłosiły się trzy – MAZOVIA Warszawa, KZD ASTO oraz gospodarze.

Młody wiek zawodniczek, nie przeszkadzał w pokazaniu dobrej siatkówki. Dziewczyny zawzięcie walczyły o każdy punkt i o zwycięstwo w turnieju. W finale miniturnieju zawodniczki Perły spotkały się z ASTO. Pierwsze dwa sety zwyciężyły zawodniczki ASTO, po krótkiej przerwie zawodniczki PERŁY doprowadziły do wyrównania w setach 2:2. Nerwowy piąty set przechylił szalę zwycięstwa na stronę zawodniczek KZD ASTO, które zabrały tytuł do Piaseczna. Miniturniej zakończył się zwycięstwem KZD ASTO, drugie miejsce PERŁA Złotokłos, na miejscu trzecim MAZOVIA Warszawa. Wyróżnione zostały dwie zawodniczki. Weronika Sobolewska z PERŁY Złotokłos oraz Wiktoria Kołakowska z KZD ASTO do domu pojechały z pamiątkowymi statuetkami.
Popularność siatkówki to zasługa reprezentantów kraju w tej dyscyplinie, sukcesy kadry motywują młodych ludzi do znakomitej gry, nawet na szczeblu lokalnym. Zaangażowanie oraz liczebność naszych sekcji siatkarskich to przede wszystkim zasługa trenerów, którzy starają się, aby prowadzone treningi przygotowały najlepszy materiał na przyszłych zawodników ligowych oraz reprezentantów kraju. Być może wśród tych młodych zawodniczek jest kolejna Małgorzata Glinka czy Małgorzata Śliwa, których kariery to kilkanaście lat na boisku i odpowiednio 286 i 359 spotkań w barwach naszego kraju.