UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Cyraneczki z zezwoleniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nieistniejący jeszcze odcinek ulicy Cyraneczki między ulicą Ogrodową a Lesznowolą dostał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.


Ulica Cyraneczki miała być główną ulicą Józefosławia wyprowadzającą ruch na ulicę Puławską, stając się tym samym alternatywą dla Geodetów, oraz ulicy Działkowej biegnącej tuż obok lasu.
Cyraneczki na razie łączy jednak tylko Sybiraków z Ogrodową, co powoduje, że w ogóle nie spełnia swojej zamierzonej funkcji.
Niedoszła główna ulica miejscowości nie miała szczęścia od początku. Brakowało jej m.in. 70 metrów asfaltu, od ulicy Julianowskiej w stronę osiedla La Village. Ten odcinek udało się gminie wybudować rok temu. Teraz gmina dostała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę odcinka od ulicy Ogrodowej do granicy gminy Lesznowola, czyli nowa droga będzie przecinać Osiedlową i zajmie kawałek istniejącej ulicy Kuropatwy.
ZRID wpłynął do Urzędu w piątek. Według zezwolenia konieczne będzie przejęcie działek, w tym działkę wód płynących (Rów Jeziorki). Jednocześnie trwa przetarg na opracowanie projektów wykonawczych oraz budowę tego odcinka Cyraneczki. Termin składania ofert przedłużono na początku września i upływa on dzisiaj (13 września). Według dokumentów przetargowych gmina chce oddania do użytku tego odcinka w drugiej połowie grudnia br. Chyba że nastąpi konieczność wprowadzenia zmian projektowych pociągających za sobą konieczność uzyskania zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, to termin oddania do użytku wydłuży się do 30 czerwca 2018 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama