Zwycięstwo na koniec

62

MUKS Piaseczno zakończył zwycięstwem rundę zasadniczą rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn. Zespół prowadzony przez Cezarego Dąbrowskiego pokonał Awentę Probasket Miński Mazowiecki 134:51.

Podczas spotkania 15 grudnia w hali przy ul. Szkolnej 14 wyrównana była tylko pierwsza kwarta. Ekipa z Mińska Mazowieckiego starała się dotrzymać kroku gospodarzom, którzy zbudowali bezpieczną przewagę 29:20. W kolejnych odsłonach MUKS nie miał litości dla rywala. Przyjezdni nie zbliżyli się nawet do granicy 20 punktów w poszczególnych partiach. Z kolei Piaseczno trafiało na potęgę. Na półmetku MUKS prowadził 61:29 – ten wynik mówił tak naprawdę wszystko.

Ostateczny wynik 134:51 doskonale pokazał różnicę poziomów między zespołami. 83 punkty przewagi piaseczyńskiej ekipy i siódme zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Prym w zespole gospodarzy w starciu z drużyną z Mińska Mazowieckiego wiódł Kamil Banowicz – 31 oczek. Piaseczno na trzecim miejscu w tabeli w rundzie zasadniczej.

Teraz MUKS czeka druga część rywalizacji. W 1. kolejce ekipa z Piaseczna pojedzie do Żyrardowa na mecz z UKS Trójką. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia. Z kolei 19 stycznia, również na wyjeździe, zespół zmierzy się z MUKS Hutnik Warszawa.