ŻTC Bike Race w Górze Kalwarii

0
932

To był kolejny etap kolarskiego ŻTC Bike Race. Trasa w Górze Kalwarii dostarczyła uczestnikom wyścigu wielu emocji.

W sobotę 22 sierpnia na ulicach Góry Kalwarii odbył się czwarty etap cyklu wyścigów kolarskich ŻTC Bike Race. Gmina powiatu piaseczyńskiego regularnie pojawia się na planie wydarzenia organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, stanowiąc wyzwanie dla uczestników rowerowych zmagań. Impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Góry Kalwarii.

– Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego ścigania do Góry Kalwarii, gdzie jak zwykle czeka na nas gościnna atmosfera i niezapomniane sportowe emocje – zachęcał do uczestnictwa przed wyścigiem dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Zawody odbywały się na rundzie o długości 18 kilometrów. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania był dystans od 36 do 90 kilometrów.

Trasa dostarczyła zawodnikom wielu emocji. Po starcie ostrym z ulicy Księdza Zygmunta Sajny skręcała w lewo w ulicę Szpitalną i Pijarską, a następnie w prawo w ulicę Kardynała Stefana Wyszyńskiego, skąd kolarze opuścili miasto. Zawodnicy kierowali się drogą nr 724 przez Moczydłów, Brześce i Kawęczyn. W Kawęczynie zjechali do miejscowości Dębówka, tam przez Podłęcze i Wólkę Dworską wrócili do Góry Kalwarii, gdzie na ulicy Lipkowskiej znajdowała się meta wyścigu.

Wśród pań w kategorii open najlepszy czas uzyskała Marta Gogolewska z Wągrowca, która reprezentowała drużynę Merx Team Wągrowiec (czas: 01:24:37). W rywalizacji mężczyzn w swoich kategoriach (począwszy od najmłodszych) najlepsi byli: Jan Skrzypek z teamu Legion Serwis, Daniel Miśkiewicz, Marcin Mróz z drużyny UKKP, Piotr Szczepanik, Artur Spławski z Merx Team Wągrowiec, Longin Kusal z STC Skarżysko Kamienna, Marek Rogala z WKS Legia Masters i w grupie RED Sylwester Matusiak reprezentujący Michelin Bloomnet Team.

Kolejny etap ŻTC Bike Race odbędzie się 30 sierpnia w Żyrardowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię