Znamy podział drużyn

0
261

„Serie A” pod znakiem derbów powiatu. Będzie ciekawie…

Wiemy już, z kim mierzyć się będą zawodnicy lokalnych drużyn piłkarskich z powiatu piaseczyńskiego. W ostatnim sezonie wyniki ułożyły się tak, że najwięcej naszych ekip zaprezentuje się na boiskach A-klasowych. Zapowiadają się naprawdę hitowe starcia, ale zacznijmy od początku.

IV Liga

Wzmocniony nowymi zawodnikami i z nowym trenerem u sterów MKS Piaseczno będzie w tym sezonie mierzyć się z sześcioma nowymi ekipami. Naszego jedynego reprezentanta w IV Lidze (po spadku Sparty Jazgarzew i Perły Złotokłos) czekać będą mecze z Józefovią Józefów, Warką, Prochem Pionki, Unią Warszawa, Victorią Sulejówek i Żyrardowianką Żyrardów. Poza tym stary zestaw drużyn, czyli Znicz II Pruszków, KS Raszyn, Oskar Przysucha, Błonianka Błonie, Mszczonowianka Mszczonów, Mazur Karczew, Pilica Białobrzegi, Wilga Garwolin oraz rezerwy Radomiaka Radom. Pierwsze IV-ligowe Piaseczna starcie odbędzie się w weekend 14-15 sierpnia, kiedy MKS podejmie na własnym boisku Wilgę Garwolin.

Liga okręgowa

W okręgówce Laura Chylice, Sparta Jazgarzew i Perła Złotokłos zagrają z dwoma klubami, które wyprzedziły Orła Baniochę w wyścigu o awans, czyli Okęciem Warszawa i GLKS Nadarzyn. Ponadto do ligi awansował Ryś Laski, a takżę Błonianka II Błonie. Reszta jak wcześniej – Grom Warszawa, KS Teresin, LKS Chlebnia, Milan Milanówek, Piast Piastów, Pogoń II Grodzisk Mazowiecki, Przyszłość Włochy, SEMP Ursynów i Ursus II Warszawa.

A-klasa

„Serie A” zapowiada się naprawdę ciekawie. Interesuje nas oczywiście wyłącznie grupa III, choć starcia KTS Weszło także byłyby niczego sobie… Derby powiatu na każdym kroku – w lidze pojawiły się takie zespoły jak Korona Góra Kalwaria, MKS II Piaseczno i KS Konstancin. Ponadto w A-klasie gra FC Lesznowola, UKS Tarczyn, Jedność Żabieniec, Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, Walka Kosów i Orzeł Baniocha. Naprawdę ciężko jest tu wskazać faworyta do awansu. W lidze występują jeszcze: Anprel Nowa Wieś, Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki, Świt Warszawa, UKS Siekierki i Naprzód Stare Babice. Na dzień dobry, w pierwszej kolejce, starcie Piaseczna z Konstancinem.

B-klasa

W ostatniej lidze SRS Zamienie, Grom Prace Małe i rezerwy Perły Złotokłos mierzyć się będą z City Wilanów, KS Glinianka, Victorią Zerzeń, Piorunem Warszawa, KS Sobienie Jeziory i Orłem Parysów. Ponadto SF Warszawa, Snajper Sośninka i Sokół Kołbiel.